O nas

Historia Momilio

Momilio to pracownia rękodzieła założona przez Martę Olszewską w 2009 roku.

Momilio to mama, która pewnego dnia postanowiła ujarzmić niesforne grzywki swoich córek. Jednak nie znalazła na polskim rynku produktów, które spełniałyby jej oczekiwania, więc postanowiła zrobić spinki sama. Kreatywność to drugie imię Marty. Wcześniej robiła na drutach swetry z bałwankami, szyła pluszowe zabawki oraz karnawałowe kostiumy. Zaczęło się od spinek dla córek, ale później zaczęły się o nie upominać także ich koleżanki.

Dzisiaj w asortymencie Momilio można znaleźć nie tylko spinki, ale także gumki do włosów, opaski, a nawet broszki. I tak już od kilkunastu lat akcesoria do włosów Momilio zdobią głowy dziewczynek, kobiet, a nawet i psów! Tak, kilka piesków nosi nasze spinki. Każdy, kto ma włosy może nosić akcesoria Momilio.

Momilio to rzemiosło. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są ręcznie. To nie tylko spinka do włosów to małe dzieło sztuki. Każda mała spinka jest efektem pracy ludzkich rąk.

Momilio to jakość. Aplikacje wytwarzamy z naturalnych materiałów takich jak bawełna, len, wełna najwyższej jakości oraz półfabrykatów. Materiałów syntetycznych staramy się używać tylko tam, gdzie to koniecznie. Ich zużycie staramy się ograniczyć do minimum, szukając bardziej ekologicznych zamienników. Nowości przechodzą testy na głowach całej rodziny, aby uzyskać jak najlepszy produkt.